Wolven zijn vorig jaar acht keer de grens tussen Brabant en Zeeland overgestoken. In Poortvliet, Tholen en Rilland werden in totaal achttien dieren doodgebeten. De eigenaren van de zwaar getroffen Sophiahoeve in Rilland deelden op Facebook beelden van stervende en aangevreten dieren.
De provincie Zeeland heeft aangekondigd dat er dit jaar opnieuw geld beschikbaar wordt gesteld voor wolfwerende maatregelen. Vanwege de aanvallen vooral in Tholen en Reimerswaal, is de subsidiepot exclusief opengesteld voor deze risicogebieden. Er is een bedrag van 95.000 euro beschikbaar, waarbij maximaal 20.000 euro per aanvraag wordt verleend. De maatregelen kunnen onder andere bestaan uit vaste afrasteringen van 1,2 meter hoog die onder stroom staan of verplaatsbare systemen zoals flexinetten.
Gedeputeerde Wilfried Nielen geeft aan dat met de genomen maatregelen vorig jaar 3700 schapen beter beschermd waren tegen de wolf. Houders van landbouwhuisdieren, zoals schapen, zijn wettelijk verplicht om hen te beschermen. Nielen dringt erop aan om gebruik te maken van de subsidie en de dieren te beschermen. Aanvragen kunnen tot 1 mei worden ingediend.
De provincie Zeeland zet zich voor de tweede keer in om geld beschikbaar te stellen voor wolfwerende maatregelen, met het oog op toenemende schade in de toekomst. De wolven die momenteel Zeeland bezoeken, doen dat beperkt. Echter, met zwervende jonge wolven die een territorium zoeken, is de kans op meer bezoeken groter. Zeeland kan geconfronteerd worden met een toename van zwervende wolven en zelfs de vestiging van een wolf in de provincie is niet uitgesloten.
Sinds 2021 hebben wolven meerdere malen landbouwhuisdieren in Zeeland aangevallen. Tot nu toe zijn er dertien bevestigde aanvallen door een wolf geregistreerd.